Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IX Biebrzański Piknik Pamięci

Utworzono dnia 31.08.2021
Czcionka:

W niedzielę 29 sierpnia 2021 r. w Dolistowie odbył się IX Biebrzański Piknik Pamięci, zorganizowany przez Wójta Gminy Jaświły, Parafię pw. Św. Wawrzyńca w Dolistowie, Gminny Ośrodek Kultury w Jaświłach, Gazetę Wiadomości Lokalne – Krzysztof Pochodowicz i Koło Gospodyń Wiejskich „Macierzanka” z Dolistowa. Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym, następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem rtm. Wiktora Moczulskiego, po czym rozpoczął się IX Biebrzański Rajd Ułański BRUM ( przez miejscowości naszej gminy) w którym wzięła udział rekordowa liczba 66 motocyklistów.

Na plaży Wójt Gminy Jaświły Pan Jan Joka powitał zaproszonych gości: P. Kazimierza Gwiazdowskiego – Posła na Sejm RP, P. Mieczysława Kazimierza Baszko – Posła na Sejm RP, P. Jadwigę Barbarę Zabielską – Radną Województwa Podlaskiego, P. Artura Wiatr – Dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego, rodzinę rtm. Moczulskiego, Koło Sybiraków z Dolistowa, Strażaków OSP Dolistowo oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Bobrówki i Dolistowa, harcerzy, zespoły śpiewacze i zgromadzoną bardzo licznie publiczność. Odczytany został list od Marszałka Województwa Podlaskiego P. Artura Kosickiego- skierowany do Wójta Gminy Jaświły P. Jana Joka i uczestników uroczystości.

Następnym punktem w programie Pikniku był Koncert Pamięci w wykonaniu zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury: Bell Canto i Biebrzanie, a po nim podsumowanie i wręczenie nagród w XI Zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Jaświły oraz I Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Jaświły.

Koło Gospodyń Wiejskich „Macierzanka” z Dolistowa zorganizowało punkt szczepień przeciw Covid-19 - zaszczepiły się 24 osoby.

Organizatorzy zapewnili dla wszystkich uczestników Pikniku darmową grochówkę i kiełbaski z grilla oraz darmowe atrakcje dla dzieci i młodzieży: dmuchaną zjeżdżalnię, basen z piłeczkami i konkursy z tarczą DART.

Podziękowania: Panu Markowi Jarosz – zastępcy WG Jaświły za zorganizowanie Rajdu Motocyklowego BRUM, Strażakom z OSP Dolistowo, Panu Krzysztofowi Pochodowicz – Gazeta Wiadomości Lokalne i Pani Magdalenie Gebert – Sklep zoologiczno -wędkarski „Dwa Światy” za częściowe sponsorowanie nagród w zawodach wędkarskich, pracownikom Filii Bibliotecznych w Dolistowie i Mikicinie, Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Bobrówce, Brzozowej i Zabielu, Harcerzom, pracownikom gospodarczym z Urzędu Gminy w Jaświłach, zespołom Bell Canto i Biebrzanie oraz publiczności za liczny udział w Pikniku.

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Utworzono dnia 01.09.2021, 08:44

https://www.facebook.com/bibliotekajaswily/

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 33

W poprzednim tygodniu: 58

W tym miesiącu: 22

W poprzednim miesiącu: 228

Wszystkich: 34732

Imieniny